The 6th wonder

Prace nad odkrywaniem VI cudu rozpoczęliśmy od rozdzielenia zadań. Realizacją zajęły się panie Ewa Dudzińska, Ewa Jasińska, Justyna Wąsiewska i koordynator projektu Marzena Kaszyńska.

Na Początku uczniowie wraz z nauczycielkami pracowali w klasach obrębie rozumienia zwrotu "Znana Postać"Następnie klasa II z p. E. Dudzińska, S. Salej i M.Kaszyńską wybrała się Muzeum Brama Chełmińska gdzie odbyło się spotkanie z fotografikiem- profesjonalistą panem Iwanowskim brodniczaninem, który przybliżył uczniom piękno naszej przyrody zatrzymanej w zdjęciach.
28 Stycznia 2015r. w ramach Projektu Comenius odbyło się spotkanie w Miejskiej bibliotece Publicznej pod nazwą "Ciekawi i znani ludzie naszego regionu". W spotkaniu brały udział trzy klasy 1b, 1c i 2b z paniami E.Jasińską, E. Dudzińska, J. Wąsiewską i M.Kaszyńską.
Ciekawymi ludźmi, którzy zechcieli się spotkać z dziećmi i opowiedzieć o swoich doświadczeniach byli: p. Wojciech Kędzia i S.Ciechanowski, który pływał na statku m.s. Brodnica
Organizacją spotkania zajęły się p.Sylwia Salej i M.Kaszyńska


W międzyczasie w szkole powstała wykonana przez p E.Jasińską i E.Dudzińską gazetka, na której umieszczone zostały zdjęcia wybranych przez uczniów znanych osób pretendujących do zdobycia miana "Znanego Brodniczanina".Dnia 10. 02. 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie z znaną postacią w Brodnicy, panem Piotrem Grążawskim autorem legend o Brodnicy i okolicy, komiksów historycznych oraz wielu artykułów o tematyce historycznej. Spotkanie dla klas młodszych zostało zorganizowane przez p. E. Jasińska.


Uwaga !!!
TU GŁOSUJEMY

Tytuł "Znanego Brodniczanina" otrzymuje :
Pan Piotr Grążawski - gratulujemy autorowi brodnickich legend, które są taki bliskie naszym sercom ponieważ opowiadają o naszym regionie.
 

2 komentarze:

  1. niewiedziałam że w Brodnicy jest tyle sławnych osób Amelia Szpejenkowska

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne rysunki Karol Mey

    OdpowiedzUsuń