The 3rd wonder

Pracę nad odkrywaniem tego cudu rozpoczęliśmy w trakcie trwania naszej mobilności Comenius w Brodnicy. Zaplanowaliśmy tak działania, aby po raz pierwszy odkrywać cud razem. Program spotkania właśnie był tak zaplanowany , aby znaczna część opierała się nad odkrywaniem naszego regionalnego i tradycyjnego rzemiosła.
Wspólnie zwiedzaliśmy Dom Mikołaja Kopernika i gościliśmy w Muzeum Piernika. Nasz region od dawien dawna słynie z wyrobu właśnie pierników.
Poznaliśmy historię pierników sposobu ich wypieków jak również zapoznaliśmy się z narzędziami używanymi w dawnych czasach.


 Kolejny element to gród Foluszek, tutaj mieliśmy możliwość poznania tradycyjnego rzemiosła jakie było popularne na naszych ziemiach tyle lat temu. Każdy uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych doznając niesamowitych wrażeń. Garncarstwo, kowalstwo, łucznictwo,wypiek chleba itp. zajęcia przybliżyły dawne czasy na naszych ziemiach.
Nasi uczniowie klas czwartych objęci programem, który pozwala im zapoznawać się właśnie z historią naszego mikroregionu właśnie w ten sposób.Klasa pierwsza miała również swój wkład w odkrywanie trzeciego cudu regionu. Pani Sylwia  z Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowała nam super lekcję multimedialną na temat "Rzemiosło naszego regionu".


Uczniowie klasy czwartej wykonywali plakaty na temat tradycyjnego rzemiosła. Dyskutowali również  na temat tego, które z tych tradycyjnych rzemiosł przetrwało do dziś w naszym regionie.

Dla tych którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej jeszcze  na ten temat umieszczam prezentacje na temat rzemiosła w naszym regionie.1 komentarz: